Moduł Inpost SHIPX dla PrestaShop 1.5, 1.6 i 1.7!

Nareszcie! Jeśli trafiłeś tutaj to prawdopodobnie otrzymałeś jakiś czas temu informację od Inpostu, że integrują swoje systemy i z dniem 1 czerwca 2017 zaprzestają rozwijać starsze api w wersji 2, na rzecz nowej, zintegrowanej usługi SHIPX. 

W związku z powyższym postanowiłem napisać moduł integrujący api SHIPX od Inpostu ze sklepem na oprogramowaniu PrestaShop. Z racji na specyfikę api SHIPX stworzenie modułu zajęło trochę czasu, ale dzięki wytrwałości i pomocy mojej żony, udało mi się w końcu ukończyć pierwszą, produkcyjną wersję.

Moduł został opracowany tak by zarządzanie przesyłkami w Inpost było szybkie, proste i wygodne z punktu widzenia osoby zajmującej się tworzeniem, i wysyłką przesyłek. SHIPX to usługa, a raczej zintegrowany serwis wielu usług od Inpost.pl, który umożliwia tworzenie i zarządzanie przesyłkami różnego typu np. paczkomaty, listy polecone (paczka e-commerce Inpost), kurier, a nawet w przyszłości ma łączyć zagraniczne przesyłki tj. Inpost CrossBorder. Mój moduł do PrestaShop stworzyłem z myślą i zamiarem by integrował te wszystkie usługi w jednym.

Jako, że opracowanie modułu tak rozbudowanego zajmuje bardzo dużo czasu i jak już wiecie stosuje zasadę - jeśli chcesz by coś było zrobione dobrze, zrób to sam, postanowiłem, że moduł będzie rozwijany partiami, a im więcej osób będzie nim zainteresowanych tym szybciej osiągnie finalne stadium.

Co najlepsze, wbrew konkurencji, osoba, która raz kupiła moduł, może go aktualizować do jakiejkolwiek nowszej wersji całkowicie za darmo! Tak. Moduł ma działać zawsze i dla każdego. Bez względu czy ktoś kupił go do PrestaShop 1.5, czy 1.6. Jak zaktualizuje sklep będzie mógł również otrzymać aktualizację modułu. Od tak!

Można by tu jeszcze pisać i pisać, ale nie będę powielał treści i robił sobie konkurencji stąd też do dalszej lektury zapraszam na stronę sklepu, gdzie po atrakcyjnej cenie możesz nabyć moduł i w ciągu 2 minut od zakupu - mieć go już u siebie.

Zobacz bardziej szczegółowy opis na sklep.sensbit.pl

Tomasz Dacka

Programista, web developer i freelancer. Zajmuje się tworzeniem efektywnych rozwiązań dla branży e-commerce i nie tylko. Otwarty na nowe wyzwania.

Możesz również polubić…